O projektu

Cíl projektu

V průběhu vyučovacích hodin IVT není možné obsáhnout všechny možnosti HTML a CSS, opomíjí se navíc třetí základní jazyk – Javascript. Rozhodli jsme se proto vytvořit podpůrnou platformu, která bude poskytovat návody a zdroje pro další vzdělávání v technologiích, které fungují na straně prohlížeče. Projekt je určen jak pro studenty, kteří chtějí lépe pochopit základy, tak i pro studenty, kteří mají zájem o pokročilé techniky.

Kdo stojí za vznikem Codebooku

  • Martin Kučera - Front-end přední části webu
  • David Nepožitek - Back-end, architektura projektu, design
  • Jan Piechaczek - Front-end přední části webu
  • Jakub Szarowski - Front-end administrace

Na jakých technologiích jsme web postavili

Jádrem Codebooku je český PHP framework Nette, který je založen na architektuře MVP a velmi nám usnadnil programování. Celá administrace využívá technologii AJAX. I na front-endu jsme si pomohli frameworkem a to konkrétně Bootstrapem. Možnosti CSS jsme rozšířili preprocessorem Less. Při vývoji jsme používali GULP, který se staral o minifikaci zdrojů, spojování souborů nebo nám třeba automaticky aktualizoval prohlížeč po změně kódu :-). Samotné návody (ale třeba i tuto stránku) píšeme ve značkovacím jazyce Markdown, výstupem je proto hezké HTML.

Jak se můžete zapojit

Nesouhlasíte s nějakou informací v návodu nebo byste chtěli napsat vlastní? To není problém! Vytvořte si účet v registračním formuláři a poproste učitele informatiky o přiřazení potřebných práv.