Návody

Bootstrap 4 - Co je nového?

Je tady dlouho očekávaný příchod Bootstrapu 4! Platforma, která navazuje svou technologií na starší, velice úspěšnou a ověřenou verzi Bootstrapu 3. Dovíte se zde novinky a vychytávky, které Bootstrap 4 přináší.

Číst více

Jak na rozbalovací menu pouze s CSS

Na rozbalovací nabídky (tzv. dropdown menu) narazíte na mnoha webových stránkách. Existuje několik způsobů, jak tento typ navigace vytvořit, my si ukážeme postup, který nevyžaduje ani jeden řádek Javascriptu.

Číst více

Jak pojmenovávat třídy v CSS

Názvy tříd hrají v kódování větší roli, než by si většina začátečníků mohla myslet. Styly nedodržující předem daný systém jsou nemodulární, nepřehledné, složitě rozšiřitelné a nekonzistentní. Proto odborníci začali přicházet se sytémy, které nám mají pomoci vyřešit tyto problémy.

Číst více

Zápisy barev v CSS

Barvy lze definovat šesti způsoby. Ukážeme si o jaké se jedná, rozebereme si co daná čísla (písmena) vyjadřují a kdy zvolit kterou variantu.

Číst více

Bootstrap 3 - Jak udělat responzivní stránku

V době, kdy se většina návštěvníků internetu připojuje přes mobilní zařízení (mobily, tablety, ...), je respozivní design zapotřebí. Jednak návštěvníci Vašich webových stránek nebudou unavení z neustálého přibližování a oddalování webové stránky kvůli nedostatečné velikosti písma anebo kvůli tomu, že se obsah stránky zkrátka…

Číst více