Návody

Bootstrap 4 - Co je nového?

Je tady dlouho očekávaný příchod Bootstrapu 4! Platforma, která navazuje svou technologií na starší, velice úspěšnou a ověřenou verzi Bootstrapu 3. Dovíte se zde novinky a vychytávky, které Bootstrap 4 přináší.

Číst více

Jak na rozbalovací menu pouze s CSS

Na rozbalovací nabídky (tzv. dropdown menu) narazíte na mnoha webových stránkách. Existuje několik způsobů, jak tento typ navigace vytvořit, my si ukážeme postup, který nevyžaduje ani jeden řádek Javascriptu.

Číst více

Jak pojmenovávat třídy v CSS

Názvy tříd hrají v kódování větší roli, než by si většina začátečníků mohla myslet. Styly nedodržující předem daný systém jsou nemodulární, nepřehledné, složitě rozšiřitelné a nekonzistentní. Proto odborníci začali přicházet se sytémy, které nám mají pomoci vyřešit tyto problémy.

Číst více

Bootstrap 3 - Jak udělat responzivní stránku

V době, kdy se většina návštěvníků internetu připojuje přes mobilní zařízení (mobily, tablety, ...), je respozivní design zapotřebí. Jednak návštěvníci Vašich webových stránek nebudou unavení z neustálého přibližování a oddalování webové stránky kvůli nedostatečné velikosti písma anebo kvůli tomu, že se obsah stránky zkrátka…

Číst více

Základní HTML tagy

Nebyli jste ve škole a chcete dohnat to, co vaši spolužáci během hodiny informatiky probrali? Pak je tento článek přesně pro vás. Podíváme se na základní HTML tagy a ukážeme si jak je použít.

Číst více

Formulářový prvek pro přidávání štítků

V tomto návodu si ukážeme, jak udělat pokročilý input pro štítky. Tento formulářový prvek je často používaný u novinkových serverů, blogů nebo třeba stránek s návody (jako je ta naše :-) ). Využijeme k tomu HTML, CSS a JS s knihovnou jQuery.

Číst více

Bootstrap 3 - Defaultní barvy

Boostrap 3 je velmi využívaný nejen díky své responzibilitě, ale i také díky svým továrně nastaveným stylům, které udělají Váš web vizuálně čistý, přehledný... Takže nač se trápit s grafikou, když stačí znát a používat ty správné třídy!

Číst více